Nowa lubelska placówka – Biuro „Rynek Lubelski”

Wesprzyj portal, udostępniając znajomym:

Do szeregu lubelskich instytucji zajmujących się szeroko pojętą współczesną reklamą, 12 czerwca br. dołączyło Biuro „Rynek Lubelski”. Nawiązując do powstałego 14 sierpnia 1918 roku Biura REKLAMA, postanowiłem poinformować o tym szeroką publiczność, tak jak przed laty robił to Franciszek Głowiński na łamach Ziemi Lubelskiej i Głosu Lubelskiego. O czym możemy przekonać się poniżej:

Czym będzie się zajmować współczesne Biuro? Oczywiście częścią, pewnym wycinkiem, tego co składa się na szeroko-pojętą reklamę w Internecie. Poczynając od tworzenia wizerunku firmy, aż po jej pełną identyfikację, wraz ze stworzeniem strony internetowej, czy sklepu. Pracuję przeważnie w systemie zarządzania treścią WordPress. Dla klienta potrafię również stworzyć indywidualny projekt graficzny witryny.

W pracach inspiruję się oczywiście okresem międzywojennym, międzywojennymi reklamami. Cudownym odkryciem dość niedawno była dla mnie twórczość Władysława Strzemińskiego. Jego proste, ascetyczne a zarazem minimalistyczne grafiki nadały ton łódzkiej awangardzie. Właśnie taki styl będę starał się przemycać w swoich projektach.

Wraz z „aktywacją” Biura „Rynek Lubelski” reaktywuję także czasopismo REKLAMA w postaci bloga o formach i sposobach tworzenia stron internetowych, grafiki (REKLAMA – blog poświęcony sprawom nowoczesnej reklamy), oraz wielu innych. Całość okraszone nutką humanistyki.

Ulica Kościuszki, lata 20, zb. własne.

Wkrótce do zmian dojdzie również na macierzystej stronie Rynek Lubelski. Jednocześnie zastrzegam, że nie będą to zmiany radykalne, wycelowane w zysk. Wręcz przeciwnie. Rynek Lubelski nigdy nie będzie tablicą reklamową. Po uporządkowaniu wyglądu stanie się bardziej czytelniejszy. Dodana zostanie również nowa podstrona pod nazwą Adresy Lubelskie. Będzie to swoisty przewodnik po adresach dawnego i współczesnego Lublina wzbogacony o lokalizację na interaktywnej mapie. Ze swojej strony chciałbym dodać, że zamierzam publikować częściej i podawać do publicznej wiadomości bardziej wartościowe treści. Dołożę wszelkich starań by spełnić Państwa oczekiwania.

EDIT:

W 2018 roku firma zmieniła swoją nazwę na historyczną: Biuro REKLAMA.

Serdecznie zapraszam do kontaktu na stronie: https://biuroreklama.pl/

Źródła:

„Ziemia Lubelska” 1918 nr 387

„Głos Lubelski” 1918 nr 223

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy