Trudne otwarcie kombinatu „Astoria”

Wesprzyj portal, udostępniając znajomym:

„Kurier Lubelski” pod koniec sierpnia 1969 roku donosił o otwarciu kombinatu gastronomicznego „Astoria”. 30 sierpnia 1969 roku w restauracji, barze szybkiej obsługi i kawiarni zasiedli pierwsi goście.

Od godziny 12 zaopatrywali się w wyroby cukiernicze. Na parterze kombinatu było kilka stoisk lubelskich restauracji: Powszechnej, Europy, Karaś oraz ciastkarni LZG Śródmieście.

Konsumenci byli zadowoleni z kawiarni, natomiast za mało przestronną uznawali restaurację. Sam bar miał w bardzo niefortunnym miejscu usytuowaną ladę, gdyż na samym końcu sali.

Na początku całe przedsięwzięcie nie działało jeszcze sprawnie. Kanalizacja zatkała się już pierwszego dnia, popsuły się lodówki, a do ekspresów do kawy nie dopływała woda. Nieczynny był piekarnik do ciastek, bo zapomniano o zainstalowaniu wyciągu spalin, a gazownia w związku z tym nie podłączyła gazu. Zepsuciu uległa również winda na zapleczu.

Ogólnie wszyscy byli zadowoleni. Na mapie Lublina pojawiły się nowe miejsca spotkań: bar II kategorii o 100 miejscach, restauracja I kategorii mieszcząca 80 osób oraz kawiarnia I kategorii na 120 osób. Zatrudnienie w początkowej fazie działalności znalazło 130 pracowników.

Źródło:

Kurier Lubelski, 1969 nr 203, [http://biblioteka.teatrnn.pl/dlibra/ – dostęp maj 2020]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *