Nowa przychodnia na osiedlu Nałkowskich i przy ul. Młyńskiej

Wesprzyj portal, udostępniając znajomym:

Już w lipcu 1985 roku pisano w Kurierze Lubelskim, o zamierzającej się otworzyć nowej przychodni na os. Nałkowskich. Ogólnie w 1985 roku był wysyp zakończonych inwestycji. Między innymi oddano nowoczesną przychodnię na Węglinie. Równie nowoczesną była ta na Wrotkowie.

W lipcu budowlani przekazali już ją ZOZ. W budynku miejsce znalazła przychodnia rejonowa z laboratorium dla 17 tys. mieszkańców. Do tej pory mieszkańcy osiedla Nałkowskich leczyli się w ośrodku przy ul. Kruczkowskiego, który z roku na rok pękał w szwach.

Ponadto Klinika Psychiatryczna Akademii Medycznej uruchomiła tam oddział leczenia domowego. To znaczy, że lekarze, pielęgniarki, psycholodzy mieli mieć w przychodni bazę, a terapie prowadzić w domach chorych. Pracę środowiskową początkowo prowadziły studentki pielęgniarstwa Akademii Medycznej.

W najbliższym czasie lepsze warunki miała uzyskać również placówka przy ul. Młyńskiej. Ze starego drewnianego baraku przenosiła się do skrzydła żłobka przy ul. Świerczewskiego (dziś al. Piłsudskiego).

Źródło:

Kurier Lubelski, 1985 nr 136, [https://biblioteka.teatrnn.pl/dlibra/publication/85470/edition/80950/content – dostęp styczeń 2022]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *