Sklep obuwniczy „Bata”

Wesprzyj portal, udostępniając znajomym:

Jedną z największych polskich firm obuwniczych w okresie międzywojennym była „Bata”. Spółkę Akcyjną Polską Spółkę Obuwia Bata z siedzibą w Krakowie powołało 1929 roku powołało międzynarodowe przedsiębiorstwo Bata. Założone zostało w Czechach w 1894 roku przez braci Antonína i Tomáš’a Baťa oraz ich siostrę Annę. Firma dorobiła się majątku podczas I wojny światowej, kiedy realizowała duże zamówienia dla wojska.

Mieściła się w budynku Hotelu Wiktoria przy Krakowskim Przedmieściu 40. Budynek, tj. lokal w dolnej jego części został specjalnie przygotowany przez firmę „Architekt” 10 sierpnia 1931 roku.

A takie produkty można było kupić tuż po otwarciu:

Firma ta istnieje do dzisiaj. Jej główna siedziba znajduje się w Szwajcarii. W Lublinie ma swój salon w Galerii Plaza przy Lipowej 13.

Źródło:

Ziemia Lubelska, 1931 nr 234, [https://polona.pl/item/ziemia-lubelska-r-27-i-e-26-nr-234-30-sierpnia-1931,MTc1NDY5NzI/5/#info:metadata – dostęp listopad 2022]

Dzisiaj w pobliżu nieistniejącego hotelu Wiktoria jest Bank Millenium, w którym przez internet możesz otworzyć konto i zgarnąć 500 zł premii – Zobacz sam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *