/

Serdecznie zapraszamy do udziału w międzypokoleniowym spotkaniu online, które odbędzie się w poniedziałek 9 listopada o 19:00.

To spotkanie realizuje Stowarzyszenie Przyjaciół Tańca w Lublinie (p. Alicja Kowalczyk), które przygotowuje widowisko baletowe online pt:”Ojczyzna” w ramach projektu MKiDN. Reżyserem przedstawienia jest p. Natasza Ziółkowska – Kurczuk.

9 listopada ( poniedziałek) o godz. 19:00 zapraszamy na otwarte spotkanie uczestników w różnym wieku, zarówno tych, posiadających wiedzę na temat życia w międzywojennej Polsce, jak i wszystkich zainteresowanych tą tematyką.

Osoby, które pamiętają tamte czasy tylko z opowieści swoich rodziców, dziadków i pradziadków. Wieczór opowieści i anegdot związanych z tym jak było kiedyś i jak jest teraz.

Prosimy o przygotowanie na spotkanie dokumentów i pamiątek rodzinnych (np.: fotografii, albumów rodzinnych) dotyczących również życia społecznego i kulturalnego w dawnym Lublinie.

Warsztaty stanowią doskonałą okazję do wymiany doświadczeń i wspomnień oraz do nawiązania więzi międzypokoleniowej.

Na podstawie Państwa osobistych wspomnień, analizy przedstawionych dokumentów i dyskusji zostanie zbudowana narracja słowna która posłuży do przygotowania scenariusza widowiska pt. „Ojczyzna”

Spotkanie odbędzie się na platformie Zoom. (instalacja aplikacji na telefon lub komputer)

Zapisy: buksinski@gmail.com

Wydarzenie bezpłatne.

9 listopada 2020r.

W godzinach: 19:00-20:30

Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach programu dotacyjnego „Niepodległa”.

Tomasz Brzuszkiewicz

historyk, miłośnik historii Lublina. web-developer

Podziel się