Wszystkie opisy umieszczone przez geometrę były wymieniane w artykułach poświęconych planowi, również w pierwszym, wciąż uchodzącym za podstawowy: „Najstarszy plan miasta Lublina z połowy XVII wieku i jego konserwacja” autorstwa Henryka Gawareckiego i Bonawentury Lenarta.
Chwila. Stop. Drobna korekta: wymieniano prawie wszystkie.
Jest kilka, o których do tej pory nie znalazłem żadnej wzmianki. Przyczyną mogły być stan zachowania planu, nieczytelne ręczne pismo albo uznanie wpisów za niemające znaczenia dla badań nad historią Lublina.
Zidentyfikowana w tym odcinku dotąd nieznana adnotacja dotyczy właśnie owych dwóch „pytających” konstrukcji. Pierwsza przypomina fragment dużego pierścienia o długości około 12,5 metra i końcach oddalonych w linii prostej o 10,5 metra (wyliczenia według skali 1:240). Druga o kształcie koła jest mniejsza i ma średnicę około 2,5 metra. Obie stały na wprost wylotu ulicy „Panny Marii” (obecnej Koziej), przed narożną kamienicą stojącą pomiędzy Krakowskim Przedmieściem a wspomnianą Panny Marii. W ich najbliższym sąsiedztwie znajdował się czterodzielny obiekt o nazwie „Korce” i większe od niego kramy stojące ściana w ścianę, opisane jako „Budi trzi”.