Wojskowy Klub Sportowy „Unia”

Wesprzyj portal, udostępniając znajomym:

Na tych zawodach sekcja zdobyła kilka mistrzostw okręgu w lekkiej atletyce oraz mistrzostwo w siatkówce. Sekcja piłki nożnej liczyła 60 członków i w ciągu sezonu aktywne były dwie drużyny. Pierwsza z nich, walcząca od wielu lat w klasie A, zdobyła tytuł mistrza okręgu lubelskiego.

W sezonie 1933 rozegrano 27 meczów z drużynami lokalnymi i z innych miast, z których 15 wygrano, 5 zremisowano, a siedem przegrano. Wśród tych wyników na uwagę zasługuje remis 1:1, uzyskany w spotkaniu z wicemistrzem Polski, K.S. Pogoń Lwów.

Sekcja ta wychowała znanych graczy, takich jak Król (Ł.K.S.), Łysakowski, Trubek, Jaworski, Mirosław i wielu innych. W obecnym składzie pierwszej drużyny wyróżniali się gracze Moskal, Krzyszkowski, Chęć, Daniel, Ćwikła, Szutko, Kamiński, Kuśnierz i Sołtys. Drużyna juniorów zapowiadała się bardzo obiecująco na przyszłość. W okresie zimowym sekcja prowadziła treningi gier, narciarstwa i hokeja.

Sekcja tenisowa odniosła sukcesy, zwyciężając między innymi z AZS Lublin, WKS Równe, K.S. Radom, Zagożdżon, a także zajęła wysokie miejsce w turnieju o mistrzostwo armii. W mistrzostwach Lublina, zawodnicy sekcji zdobyli pierwsze miejsca w grach pojedynczych, podwójnych i mieszanych, pokonując silną konkurencję z innych miast. Jednym z najważniejszych wydarzeń była rywalizacja o drużynowe mistrzostwo Polski, podczas której sekcja zmierzyła się z L.L.T.K. Lwów. Udział w tym meczu mistrza Polski Hebda przyciągnął dużą uwagę w Lublinie.

Strony: 1 2 3

Nowości wydawnicze na Ridero.eu

gwara miasta lublina, gwara lubelska
Rozwój urbanistyczny Lublina w okresie międzywojennym, e-book, książka elektroniczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *