Niedziela, pod koniec lata 1961 roku

Wesprzyj portal, udostępniając znajomym:

Mało jest znanych materiałów archiwalnych o codziennym życiu Lublinian w PRLu. Aż tutaj p. Michał Zulinski udostępnił bardzo ciekawe nagranie – reportaż z naszego miasta.

Jak wyglądała przykładowa niedziela w Lublinie? Otóż z samego rana każdy mieszkaniec udawał się do kościoła czy to do Bernardynów, Wizytek czy Katedry. Następnie w taki piękny dzień uciekali za miasto. Czy to za rogatki, czy też popływać kajakami nad Bystrzycę. Oblegane było również kino Wyzwolenie.

W tym czasie ogromną popularnością cieszyły się mecze Motoru. To widać na poniższym filmie. Cały stadion był wypełniony po brzegi. Zainteresowaniem mieszkańców cieszyły się również uliczne wyścigi samochodowe.

Zapraszam do obejrzenia filmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *