Pogrzebana w ziemi. Czy na zawsze? Fontanna przy ul. Pana Tadeusza

Wesprzyj portal, udostępniając znajomym:

Otwarta 12 maja 1966 roku, prawdopodobnie na rocznicę 1000 lecia Państwa Polskiego. Dziś czeka na odrestaurowanie. Grupa mieszkańców Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Lublinie podjęła inicjatywę remontu tej już leciwej fontanny.

Dzisiaj jest w niej kupa ziemi, którą w pierwszej kolejności należałoby wywieźć.

Wielokrotnie Pan Jacek Grykałowski, inicjator akcji, kontaktował się administracją osiedla im. Adama Mickiewicza. Zebrano setki podpisów w formie elektronicznej i pisemnej, a także zaangażowano media. Obecnie prowadzone są prace przy wymianie ciągów pieszych, co stanowi dobrą okazję do pozbycia się chociaż ziemi z niecki fontanny. Zniszczenie jej i porzucenie prac remontowych doprowadzi do nieodwracalnego zniszczenia symbolu ulicy.

Przedstawione poniżej wizualizacje pokazują modernizację terenu przy ulicy Pana Tadeusza między blokami 10 i 12. Na wizualizacjach widoczna jest fontanna z niezmiennym kształtem, umieszczonymi w niej roślinami wodnymi, oraz skwer z miejscami do odpoczynku pod koronami drzew. Teren może posiadać nowe nasadzenia roślin wieloletnich z zachowaniem obecnego drzewostanu. Wizualizację tą opracowała Pani Alicja Janiszewska.

Jeżeli chcesz wesprzeć tą inicjatywę. Dołącz do grupy: https://www.facebook.com/groups/494696341911772/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *