Jednostka Straży Pożarnej przy FSC w Lublinie.

Wesprzyj portal, udostępniając znajomym:

Całkiem niedawno naszym oczom ukazała się niezwykła fotografia, którą udostępnił na jednym z portali społecznościowych p. Waldemar Wawerek. Na tym zdjęciu jest jego ojciec Edward. Jak się dowiedzieliśmy, niezwykła pamiątka pochodzi z 1958 roku, a więc krótko po uruchomieniu Fabryki Samochodów Ciężarowych w Lublinie. Rzeczą interesującą jest, że ów fabryka posiadała własną jednostkę strażacką. Marzeniem p. Waldemara jest identyfikacja wszystkich osób ze zdjęcia. Nasza redakcja postanowiła pomóc w poszukiwaniach, a jednocześnie udało nam się zabarwić kolejną białą plamę w historii naszego miasta, za co serdecznie darczyńcy informacji dziękujemy.waldemar wawerek

Fabryka Samochodów Ciężarowych w Lublinie powstała w 1951 roku w miejscu przedwojennej fabryki samochodów firmy Lilpop, Rau i Loewenstein. Jej powstanie miało znaczący wpływ na rozwój przestrzenny miasta, zwłaszcza jego dzielnic – Bronowic i Tatar. To tam powstały pierwsze osiedla dla pracowników tej fabryki.

Link do zdjęcia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *