Szlakiem powstańców styczniowych w Lublinie

Wesprzyj portal, udostępniając znajomym:

Szlak Powstania Styczniowego – „Równość, Wolność, Niepodległość” – (1863-1864) to nowa propozycja pana Adama Podkowy. Stanowi zarówno doskonałe przypomnienie jak i nowatorską, śmiałą próbę przybliżenia historycznych, poszczególnych postaci Powstańców Styczniowych – jak i rekonstrukcji wydarzeń związanych z największym i najdłużej trwającym – niepodległościowym zrywem Polaków.

Szlak Powstania Styczniowego zawiera w sobie i zarazem realizuje – szereg autorskich, nowych, interdyscyplinarnych działań genealogicznych i historycznych, inicjatyw krajoznawczych, przewodnickich i turystycznych takich jak np: okolicznościowe odczyty, prace naukowe i referaty, specjalistyczne spacery tematyczne, wycieczki szkolne, przejścia piesze oraz turystyczne rajdy krajoznawcze.

Nawiązuje do spektakularnej, historyczno-krajoznawczej – realizowanej w roku – “Cichociemnych” – dnia: 23 stycznia 2016 r., w – 153 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego – w ramach autorskiego paradygmatu – “Turystyki Innowacji” – wycieczki patriotycznej, pt: “Powstanie” – z udziałem członków zwyczajnych stowarzyszenia: “Słuchaj, Patrz, Pomagaj” – w osobach: Prezes Zarządu Stowarzyszenia – Pan Piotr Głuchowski-Fedirko oraz członek Stowarzyszenia – Pan Maciej Gołąb – jako kolekcjonerskiej grupy rekonstrukcji historycznych: “Ćwieki” – związanej z działalnością i walkami – powstańczego oddziału – Kajetana Karola Cieszkowskiego  herbu Dołęga, ps. “Ćwiek”.

Szlak Powstania Styczniowego – “Równość, Wolność, Niepodległość” – (1863-1864) – finalizuje również – autorski i nowatorski projekt – Lubelskiego Towarzystwa Genealogicznego, pt: “Mieszkańcy Lubelszczyzny w armii carskiej 1832-1915″ (ang. “People of Lublin voivodeship in tsar army 1832-1915“). Projekt–realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości otrzymał–Patronat Marszałka Województwa Lubelskiego oraz medialny Patronat Radia Lublin.

Wycena przedsięwzięć turystycznych realizowanych w ramach – Szlaku Powstania Styczniowego – “Równość, Wolność, Niepodległość” – (1863-1864) – każdorazowo jest uzgadniana z organizatorem – autorem szlaku. Informacje, rezerwację i zgłoszenia: Mgr Adam Podkowa – Autor, pomysłodawca, organizator oraz przewodnik po – Szlaku Powstania Styczniowego – “Równość, Wolność, Niepodległość” – (1863-1864).

Adam Podkowa – jest Przewodnikiem po Państwowym Muzeum na Majdanku, przewodnikiem turystycznym po mieście Lublinie, organizatorem turystyki i krajoznawstwa. Mikromodelarzem i rekonstruktorem historyczny przy „Pracowni Mikromodelarstwa i Historii Wojskowej” w Warszawie (m.in.: typy broni i uzbrojenia, mundury, wojska lądowe i broń pancerna), mgr Teologii KUL Jana Pawła II o specjalności: reguły i wspólnoty zakonne, teologia fundamentalna, dogmatyczna i religioznawstwo. Ukończył również, studia podyplomowe z pedagogiki. Jest mediatorem sądowym oraz wykładowcą. Pisze prozę poetycką i poezje – prelegent lubelskiego „Miasta Poezji”. Ponad to jest miłośnikiem spacerów, dyskusji i długodystansowych pieszych rajdów krajoznawczych. Działaczem społecznym i samorządowym. Pomysłodawcą i autorem wielu inicjatyw i projektów, m.in.: tablicy upamiętniającej pierwszych obrońców Miasta Lublina – Lubelskich bohaterów II Wojny Światowej w obronnej kampanii wrześniowej w tym, m.in. – Zdzisława Podkowy, harcerza, członka grupy – „Przysposobienia Wojskowego”, dowódcy 1-dnego z oddziałów ZWZ-AK w Lublinie, aresztowanego i torturowanego „pod Zegarem”, osadzonego w więzieniu na Zamku Lubelskim, więźnia i męczennika, który – mając jedynie 22-lata – w obozie KL Auschwitz I „Stammlager” – w dniu: 3 listopada 1942 r.– oddał swoje życie za drugiego człowieka i wolność Ojczyzny.

Polecam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *